Durduk Yere Geçen Zaman, Yıkımın Güzel İsimleri ve Başkan’ın ol-dedi-oldu’ları

Bu insan Demet Akalın:

 

Sonra on yıl geçti 2006. Sonra on yıl daha 2016. Üstüne dört ekle. O kadar yaşlı, yaşlıyız. Ama ben hiç değilse televizyonda bu varken kendimi bilmiyordum. 1-0.

***

RTE’nin belediye başkanlığından bu yana oldu bittiye getirilen çok şey oldu. Şaibeli ihalelerle satışa çıkarılan yerler yıkıldı-dönüştürüldü- taşındı ve hepsi bi’ çeşit AVM’ye dönüştü. (bir zamandır yaptığım pisi araştırmalar sonucunda AKM’nin de operalı baleli restoranlı dev bir AVM’ye dönüşeceğini anladım) Bu süreçlerde ortak olan, insanların önce bi “çok kızması” (devamı gelmiyor, zaten nasıl gelebilir) yönetimin de hep aynı söylemi dillendirmesi: Taşıyacağız/restore edeceğiz/daha büyüğünü yapacağız. Sonucunda da s.k gibi bir şey yapıyorlar.

Bu arada şunu da düşündüm, olası bir sol iktidar (HAHAHAHAH) düşleyen din kitap düşmanı muhalifler Taksim’deki inşaata bakıp “bu buradan gitmez artık, cami yıktırmazlar” diye karalar bağlamasın. Yıkım diye bir şey yok. Bir gün delilinin biri daha iyisini/büyüğünü yapmak üzere Beylikdüzü’ne taşıyabilir onu, tıpkı mesela Emek sinemasının yıkılıp yeniden yapılan binanın üst katına “taşındığı” gibi.

Kanal İstanbul’un tartışılmaya devam ettiği, AKM ve Galataport’u beklediğimiz şu günlerde bir de bakın ne buldum, Ahmet Misbah Demircan Narmanlı Han müjdesi veriyor, yıl 2017:

 

Bu da korkunçlu son:

beyoglu-narmanli-han-restorasyon-prekast-imalat-ve-prekast-montaj-1513843398

Teşekkürler İseldaş!!

Bu arada google’a Narmanlı Han yazınca sağda Gratis çıkıyor. (ksksks gülen emoji buraya gelmeli)

***

Kendime geldiğimde Freddie Mercury ve Ahmet Kaya’nın ortak noktaları ve bu insanların hayatımdaki önemi üzerine bir şeyler yazacağım.

GÜNÜN TESPİTİ

Kadın youtuber’lar ekseriyetle kadınlarla dalga geçiyor. Bazı erkek youtuberlar da kadınlarla dalga geçiyor. Erkek youtuberlarla dalga geçen erkek youtuber’a henüz rastlamadım. Erkek youtuber’larla dalga geçen kadın youtuber olmadığına neredeyse eminim. Ama çok da değilim.