SEO, Mucizevi İlaçlar, Trenin Gücü

yorgunluk

Eğer SEO’dan biraz bir şey öğrendiysem (biraz bir şeyler öğrendim, ama süre kısaydı ve kurs çok yoğundu kafam şey oldu. Sevildi.) Wuhan üzerine yapılacak herhangi bir videonun izlenebilir olduğuna inanıyorum sevgili blog. -Devamlılık için videonun bir b.ka benzemesi lazım bittabi- Çünkü bu en gündemdeki şey gibi ki gündem takip etme özürlü olmama rağmen beni dahi ele geçirdi. Amma yok bu da izlenmezse yok gündem takibiydi yok descriptiondu, etiketti, hepsi yalanmış diyeceğim.

SEO’NUN GİZEMİ

Gizemli! Bildiğini iddia eden biri -ve bunu kanıtlıyordu da sanırım bir şekilde- vardı eğitimde ve herkesin söylediği beylik reçeteleri sunuyordu ısrarla -peki ama sonra? -peki ama ötesi? -kurslarda saatlerce, haftalarca ne öğretiyonuz?? dediğim her an DESCRIPTION!, ANAHTAR KELİME!, BAŞLIK! dedi, başka da bir şey söylemedi. Ama yani olay bundan ibaret olamaz, çok saçma. Eğer böyleyse çünkü, herkes her şey olabilir. O zaman da kimse öne çıkamaz. Bu SEO bilicilerin dediğine göre mevzuu Google’ın dilini çözmekten ibaret. Bunu çözdün mü oluyorsun, ama bunu çözemeyen bir bok olmuyor. Google’ın dili de G noktası gibi bir şey, varlığı yadsınamaz, bilen az, formülü yok. Ben buna fıttıracağım.

Ama tam fıttırmadan önce Wuhan videosunu bir deneyeceğim.

O değilse derim ki başka bişeyler dönüyor.

Uzun vadede ise sanırım bu öyle bir şey ki, sırrına vardığımda artık ona aldırış etmeyeceğim ve kimseye de aktaramayacağım. -Allah’ın olması ve ona inanmak gibi bir şey (Bu tarz analojiler acaba şirk midir) (Bu tarz saçmalamalar acaba analoji midir)

ESKİŞEHİR

Beni hasta eden kente döndüm iki günlüğüne ve annemin arkadaşlarından eve gelen kadına, annemin iş arkadaşlarından taksicisine herkesten öksürüğüm için birer mucizevi tarif aldım. -Hepsi de birbirinin tariflerini bokladı. “hee biliyorum turpu oy, bal koy filan, ı ıh, o hiçbi işe yaramaz/mehh zencefil öksürüğü arttırır bir kere/hayır süt ishal yapar tuvaletten çıkamazsın… vs”

İstanbul ve Ankara’dakilerin üstüne bir de bu kentte duyduklarım bünyemde Google etkisi yaptı; tekini bile uygulamamak üzere her birini not aldım.

Neyse esas konuya gelelim, harikulade fikrim: Gündeme ilişkin haber klipleri. Bir arkadaş bunu yap, ama araya yazılar da ekle ki bilgilendirici olsun dedi, ama o zaman bunun maazallah gazetecilik gibi bir şey olabileceğini söyledim ki yo niyetim asla bu değil, mahlasımın hakkını vermemeye yemin ettim.  -Ayrıca yazı koymuşluğum da var, şöyle ki yazı olduğu zaman izleyen yazılara odaklanıyor ve benim görüntü-ses uyumunu yakalamak adına çektiğim tüm zahmetler boşa gidiyor, dahası bu uyum sahiden yakalanmışsa estetik yönü ıskalanıyor. Yazıktır. O görüntü ses uyumu cidden müzik kliplerinde bile hakkıyla yapılmış bir şey değil. -Bile isteye yapmayanları tenzih ediyorum.

Çarşamba günü, o, çok kısa süre içinde inşa edilen hastane açılacak. Videoyu ona yetiştirebilirsem iyi olur.

TRENİN GÜCÜ

Tren uzun yol için en güzel ulaşım aracı olabilir bence. Ama tek başınıza olmadığınız için mesela yellenemiyorsunuz. Bir de giysileriniz rahat değilse bu rahat ulaşım aracının birinci mevkiinde bile konforlu bir yolculuk geçirmiyorsunuz. İşte öyle rahatta rahatsızlıklar (mesela alçak tavanlı evler, mesela üşüyerek uyumak, mesela dar zaman) beyni tam kapasite (değilse de kendi ortalamasının üzerinde) çalıştırıyor gibi geliyor bana. Benim beynim böyle olabilir en azından. -Hiçbir şeyden emin olmayan insanların bunu yazılarına da yansıtması gerekmiyor bence (sonuçta eminim desen de emin olamayacaksın, bunun anlaşılması için ekstradan kasmak, her boka “bence” eklentisi yapmak kadar yersiz, öte yandan deli saçması argümanlarının başına “bence” getirme zahmetine bile girmeyen ukalalara kıl olurum. Aliki’nin “Ben konuştuğuma göre zaten “bence”dir!” diyen bilmiş hocasına hak vermeme rağmen) ama engel olamıyorum buna.

İy’geceler.