Korona günlerinde bilmem ne

Klişeler ölsün. Ama bu dönemde yapılan şakalar komiklikler arşivlenmeli.

Halkımız aslında komik. AKP’li ve komik insanlar da tanıdım ben, bunda ciddiyim. Sense of humour var yani bu topraklarda.

Maskeye Hücum

Öksürüğümün tavan yaptığı dönemde tekli maske almak için girdiğim eczanede eczacı  bey 100’lük maske kutusunu gösterip “Bundan da alabilirsiniz, daha ekonomik” demişti (söylediği şu anki satış fiyatının onda biri filandı) ama ben nasılsa öksürüğüm birkaç haftaya geçer ne yapayım 100 maskeyi deyip istememiştim. Korona o zaman da bir ihtimaldi ama püf yani şimdi nereden gelsin buraya teeey tey.

Şans ayağıma geliyor ama görmüyorum.

Öte yandan maske korumuyor, bulaştırmayı engelliyor diyorlar.

Eczaneler, Şerit İhlalleri, Ev Hobileri

Dün dışarı çıktım. Lanet olası öksürüğüm devam ettiği için muhatap olduğum hemen herkes gerildi: “Siz çok fazla öksürüyorsunuz :/”

Eczaneye gittim, Euthyrox depoladım. 4 kutu aldım çünkü en büyük korkum böyle bir felaket yüzünden tiroid haplarımı alamamak ve miksödem komaya girip ölmek.

Eczanede şerit ihlali yaptım. Hatta ayı gibi tezgaha tünedim. Kadın gelip değdiğim yerleri dezenfekte edince ayıldım ve “sarı şeridi geçmeyiniz” yazısını fark ettim. Kartımda temassız olduğunu öğrenen eczacı pos makinesini yanaştırdı, böylece ilk kez Türkiye’de kartımı alışveriş ettiğim yerin pos cihazında kendi ellerimle kullandım.

Bu temassızlık bence çok güzel, Korona bitse de bu kalsın bence.

***

İpek eczanesi cenaze

89 yaşındaki eczacı bey, çok sağlam kaynaklara dayandığını söyleyen birine göre kalpten gitmiş. Öte yandan Özgür Özel’in “…eczacı bir meslek büyüğümüz” tweet’i var, yaşlar da tutuyor. Belirsizlik.

Ama demek ki boşuna terörize olmuyor eczacılar. Böyle durumları “film gibi” yapan sanırım sağlık çalışanlarının ve ünlülerin ölmesi. Öte yandan filmler bunu gerçekçi olma adına yapıyor gibi. Demek ki insana ne yabancı geliyorsa, tanıdık olan onu taklit ediyor. (sanat mıydı hayat mıydı karışıklığından nasıl da kurtarıverdim sizi bakın)

Aliki’nin çalıştığı yer -ortodonti kliniği- hala açık, bunu aklım almıyor. Damlayla yayılan bir virüs kol gezerken insanların ağzının içiyle ilgilenmeye devam ediyorsunuz. Bu sorumsuz, para düşkünü ruh hastaları yüzünden ülkenin yüzde 5’i filan yok olabilir.

***

Derya Alabora ve hobileri

Ev hobilerinin öneminin anlaşıldığı günlerden geçiyoruz.

Bu dönemi resim çizip enstrüman çalarak geçirebilecek olan sanatçı kardeşlerimize ne mutlu. Diğerleri maske örmeye başlayabilir.

en güzel maske çeşitleri