Maskeler Kuşandık

Bu sefer olmuş.

Kalabalığın içindeki tek manyak gibi hissetmemek güzel. Bir de tek tük maske takana rastladığımda hissettiğim o zorunlu yoldaşlık hissi canımı sıkıyordu. İyi oldu bölye. Market bomboştu, kimse kimseye değmedi, iyi ki sipariş vermemişim.

Böyle acaba ne kadar gidecek. Başlarken 2 haftalık bir şey sanıyorduk çünkü. Öyle diyorlardı. Fena. Mesela Fatih Portakal ilk vakadan sonra demiş ki “şüphesiz evlere kapanmayacağız…” Sonra önlem mönlem bi’şeyler saymış.

Adamcağız öngörmüyordu.

Yine bir kurgu işine giriştim, umarım 140 daha önce patlatmaz. Neden kendileriyle aşık atıyorum ki aslında, sonuçta videolarımı izleyen ortalama 20 kişi var. Yine de geri dönüp bakıldığında elimi çabuk tutmuş olmak isterim.

120 kadar video indirdim ve yine bunları toparlayıp bir şeye dönüştüremeyecekmişim gibi geliyor. Ödev yaparken de olurdu. Sanki o yararlanıp kenara attığım kaynakları kendi içinde bir bütün olarak toparlayamayacakmışım gibi. Halbuki illa ki bir şeyler çıkacak. O “Bu sefer beceremeyeceğim” hissi her zaman oluyor sanırım. Sürecin başından sonuna hakim olabilen ve durgun bir kafayla çalışabilen sanatçı/kurgucu/tez yazıcı insanlar var mıdır acaba, merak ederim.

Neyse. Elime yüzüme bulaşmaz inşallah. Hele teknik nedenlerle veri kaybedersem oturup ağlarım zira bilgisayarım da hipotiroidiye girmiş gibi. Daha önce hiç vermediği hatalar veriyor.

Türkiyeli Bilgisayarlar İsyanda

Capture

Evden çalışma düzeninin ülkemizde de giderek yaygınlaşması ve fiili karantina şartlarının ağırlaşması neticesinde kullanıcılarının aşırı kullanımına maruz kalan PC’ler isyan ediyor. Bilgisayarcıların da kepenk indirmesiyle birlikte tamir ve bakım yüzü görmeyen pek çok bilgisayar çalışmayı tamamen bırakırken bir kısmı da az da olsa kapatılmak için sahte hatalar vererek kullanıcılarını yıldırmaya çalışıyor. İkiBenDeğildir Haber olarak mikrofonlarımızı onlardan birine uzattık:

-Çok kötü bir mizah yapıyorsun, yapma.

-OK.

50 Yaşındaki Kylie Minogue

Bakın bu 50 yaşındaki Kylie Minogue.

8989da058bf2f64d

Güncel fotoğrafları diye görsellerde arama yapıp bunları görünce yıllar önce öldü de haberim olmadı sandım. Yok. Allah ömür versin. 50 yaşında ve böyle. Güzel yaşlananlar gençken ortalama ya da çirkindir gibi gelir bana ama bu kadın gençken de çok güzeldi.

Bazı insanlar güzel oluyor işte.

Uğraşmamak lazım.

Günün Şarkısı