Ukrayna’yı seksi bir adam yönetiyor

Seksi Zelenski

Savaş tabii tatsız şey. Ama ezilen tarafla kimlik üzerinden bağ kuramayınca en trajik görünen savaş bile zincirleme otobüs kazası gibi bir şeye dönüşüyor. Bununla birlikte Zelenski hoşuma gidiyor. Rusya bu insanı indirirse üzüleceğim. Çok tatlı suratı var.

Bir yayında -hangi yayındı unuttum şimdi- Rusya ile Ukrayna’nın savaşını Türkiye’nin Azerbaycan’la savaşına benzetti biri. Kimdi onu da hatırlamıyorum. “Çok süper bir örnek olmayabilir ama…” diye geveledi fakat yine de bir örnektir. Bunu aklım almıyor. İnsan kendi gibi gördüğü bir milletin üzerine nasıl bombalar yağdırır. Gerçi asker sorgulamaz, Putin’in zaten şeyinde değildir, Rusya halkı desen zaten onlar istemiyormuş galiba savaşmayı. Gelgelelim bir şekilde bir şeyler oluyor.

Anyways.

Jean Genet bir kitabında ya da röportajında 2. Dünya Savaşı’nda kendi ülkesinin genç ve güzel vücutlu adamlar tarafından kana boyanmasını izlerken duyduğu hazdan -nereyi tırnak içine alacağımı bilemedim ama rahmetli kesinlikle buna benzer bişeyler söyledi- söz ediyordu. Yüzeyselliğimin onun zarafetine yaklaşabilmesini çok isterdim. Felaketlerin ortasında olana yakışabilir böylesi, Jean Genet böyle lafları Filistin için söylemezdi, ki söylemedi de. Felaketi kilometrelerce uzaktan gördüğüm an sıvıştığıma göre asla zarif olamayacağım, kahretsin! demişken bir başka Slav güzeli:

Öldü bu.

2014’te “Böylelerine bir şey olmuyor işte” diyerek izlediğim şakalara komikliklere meze olan videosundan birkaç yıl sonra öldü. Belki ağzında sigarasıyla filan. Oluyor yani. Herkese her şey olabiliyor.

Bu güzel herifler savaşsız bir dünyada playboy filan olabilirdi. Şimdi Orta Sayfa’nın tekrarını dinliyorum, Nevşin bir kez daha “nükleer ikinci kez kullanılamaz” diyor. Sahiden olabilir mi. Rusya Ukrayna’ya saldırdığında, kalan eşyalarımı almaya gittiğim Lille’deydim, uyandım ve Aliki’ye saati sordum. Aliki saati söyledikten sonra (İtalyan bir Aliki’ydi) “Ruuusssia attaaack Ukraaaine.” dedi. “Veeery bad. That’s veeery bad.” Evet, dedim, sahiden öyle. Bir sabah böyle saati sorduğum başka biri “Rusya Kiev’e atom bombası attı” deyiverebilir. O dünyaya da alışırız. Gerçi Nevşin öyle bir şey olursa dünyanın yok olacağını söyledi. Bilmiyorum. Kalabilir de. Yarısı yanmış filan.

Kadınlar ve Adamlar

Bugün zihnimdeki çirkin tilkiler yine pis pis tartıştı. Piç tilki kadınlık halleriyle dalga geçti, “Muayyen gününüzde seks yapamazsınız, anal seks yapmak isteseniz aç kalmanız gerekir, ileri derece oral seks desen onda da öyle, oysa biz öyle miyiz, haldır huldur her türlü ve her durumda girişiyoruz ha ha ha ho ho ho”. Orospu tilki dedi ki, “Senin bu dediğin sosyolojik bişey y..ram. Eğer bu mevzular erkeklerde olsaydı kusarak ve sıçarak yine öteki cinsi rezil etmekten hoşnut olurdu.” “Yeah, it is about building your own zone” diyerek onu destekledi dilini çok anlayamadığım zeki tilki. Zannederim erkekliğin bir mücadeleyle kazanılmış olduğunu anlatmak istiyordu. Kadın da erkek de olsam vücut ifrazatlarımı partnerime karşı silah olarak kullanmayacağımı söyleyerek sıyırdım kendimi onlardan. Aralarında pis pis tartışmaya devam etsinler. Benim meselem değil.

ŞŞ