Ezel’in Finali

(SPOYLIRS)

Gerçekten beklemiyordum. Cengiz’in Eyşan’a tecavüz edip bıçakladığını biliyordum, sonra Cengiz’in öldüğünü biliyordum, ama Eyşan’ın ölmesini hiç beklemiyordum. Dahası bu bilgiler YouTube’daki “Cengiz’in ölümü sansürsüz” gibi başlıklarla birleşince ben Cengiz’in Ezel ve Ali tarafından beyzbol sopasıyla tecavüz edilerek öldürüleceğini düşünmüştüm. Son ana kadar her şeye rağmen bu kadar berbat bir ölümü hak etmediğini düşünerek ona acımıştım da, ama meğer millet küfürleri kastediyormuş, Cengiz gerizekalısı da köprüden düşüyormuş.

Çok üzüldüm lan. Hem üzüldüm hem kendimden utandım. İyi karakterler tecavüz eder mi aq, nasıl düşünebildim ki zaten böyle saçma bişey.

Neyse.

Dün gece bitirdim finali, sabaha karşı uyudum öğlene kadar kabus gördüm. Bunlardan birinde Cengiz’dim ve kendi evimi yakıyordum. Son anda kedimin içerde olduğu aklıma geliyordu, koşup kurtarmak isterken Ezel ve Ali arkamdan tutup engel oluyordu.

Vıcık vıcık melodramına ve Latin Amerika dizisi naifliğine rağmen karakterler o kadar iyi işlenmiş ki, insan ailesi gibi benimsiyor. Şimdi ben bunlarsız n’apıcam, eşim dostum mikado gibi görünüyor gözüme. Böyle maceralar yaşamadığıma üzülüyorum. Üçü gibi de arkadaşım olmaz, en fazla Ömer gibi olur, onu da kimse hapse falan atmaz, arkasından iş çevirmez. Meh.

ŞŞ